Якщо на планети різко потеплішає, багато видів не встигнуть пристосуватись до змін

Деякі параметри довкілля на нашій планеті змінюються с величезною швидкістю, через  людську діяльність та ще ряд кліматичних факторів.

Багатьом існуючим сьогодні видам доводиться сподіватись тільки на рятівні мутації. Однак, як з’ясували нещодавно вчені США та Швейцарії далеко не завжди спадкова прийде на допомогу, оскільки вона потребує великого проміжку часу.

Якщо на планети різко потеплішає, багато видів не встигнуть пристосуватись до змін

Як відомо різновиди живих істот можуть вижити в незнайомому середовищі тільки якщо їм вдасться змінити свою поведінку або фізіологію.

Міжнародна група експертів дійшла висновку, що та сама найголовніша мутація, яка у змозі врятувати від вимирання сильно залежить від інших змін, які формуються в організмі поступово, з часом. Таким чином, якщо клімат нашої планети різко зміниться (наприклад у зв’язку з глобальним потеплінням) у багатьох видів не встигне сформуватись ланцюжок необхідних мутацій, що не дозволить їм пристосуватись до нових умов.

Щоб підтвердити цю теорію, група вчених проводила досліди з кишковою паличкою, щепивши бактеріям стійкість до антибіотиків. В результаті їм стало відомо, що для того, щоб бактерія «навчилася» протистояти високим концентраціям антибіотиків, спочатку їй потрібно пройти «слабкіші» мутації – які є своєрідними сходинками на шляху до «сильніших».

, , загрузка...

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*