Росія перегнала США за поширеністю ВІЛ

У Росії продовжує зростати кількість заражень ВІЛ-інфекцією та смертей від СНІДу, повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на керівника Федерального науково-методичного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом академіка РАМН Вадима Покровського. Росія вже обігнала США за поширеністю цієї інфекції.

За даними вченого, в Росії на даний момент проживає більше 720 тисяч ВІЛ-інфікованих громадян, в тому числі близько 6,4 тис дітей. Крім того, зростає відсоток інфікованих вагітних жінок. Покровський зауважив, що скоро по країні кількість таких заражених може досягти 1 відсотка, а в ряді регіонів цей поріг вже перевищено.

Росія перегнала США за поширеністю ВІЛ

Це зростання захворюваності на ВІЛ-інфекції в Росії академік пов’язує з тим, що в країні відсутня цілісна програма боротьби зі СНІДом. «У нас немає ні національної концепції, ні стратегії боротьби з ВІЛ-інфекціями», — сказав він. Крім того, на думку Покровського, державні гроші витрачаються, в основному, на діагностику та лікування. «Ми не попереджаємо нові випадки, а боремося з результатами, — сказав він. — Це неправильний підхід ».

19 травня у всьому світі пройде Міжнародний День пам’яті померлих від СНІДу. Він щорічно проводиться в третю неділю травня, щоб привернути увагу до проблеми захворюваності на ВІЛ. Всього за роки пандемії СНІД забрав життя близько 30 мільйонів людей, і як і раніше залишається однією їх найголовніших причин передчасної смерті в усьому світі.

, , загрузка...

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*