Папа Римський засудив культ грошей

Папа Римський Франциск, відомий своєю схильністю до аскетизму, засудив світову фінансову систему. Глава католицької церкви назвав її «тиранією для бідних».

У своєму зверненні до послів у Ватикані, Папа заявив, що світу необхідні реформи, щоб допомогти людям, що живуть в диктатурі безликої світової економіки. Франциск закликав світових лідерів обмежити владу ринків і фінансових спекулянтів і розкритикував «невидиму тиранію грошей».

За словами Франциска, «сьогодні людська істота сприймає себе як товар, який можна використовувати, а потім викинути». «Гроші стали кумиром, ідеологією, яка просуває автономію ринків і фінансові спекуляції. Гроші повинні служити, а не правити» — наводить слова понтифіка італійська газета Corriere della Sera.

Папа Римський засудив культ грошей

При цьому глава Римсько-католицької церкви підкреслив, що особливий обов’язок Католицької церкви — захищати бідних. «Папа любить усіх, і багатих, і бідних, але зобов’язаний нагадати, в ім’я Христа, що багаті повинні допомагати незаможним, поважати та заохочувати їх», — запевнив Хорхе Маріо Бергольо.

Обраного в березні главою Римсько-католицької церкви архієпископа Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо відрізняють скромність, близькість до народу, серйозність у прийнятті рішень і глибоке почуття любові. Відомо, що аргентинець відмовився від офіційної зарплати понтифіка. Також він не буде володіти приватною власністю, але замість цього йому надано житло у Ватикані.

Додамо, новий Папа, який, згідно з повідомленнями ЗМІ, схильний до скромності, в цілях економії попросив виготовити «перстень рибалки», один з головних символів папської влади, який був вручений йому на церемонії інтронізації, зі срібла, а не з золота. Зазвичай кільце, що символізує, що Франциск є наступником апостола Петра, який був рибалкою, виготовляють із золота. Новий Папа, який назвався на честь ченця-аскета Франциска Ассизького, вибрав серед представлених йому ескізів модель персня із зображенням святого Петра з ключами, виконану відомим італійським майстром Енріко Манфріні, заслужив прізвисько «папський скульптор».

, , загрузка...

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*