Замок Любарта, що у Луцьку, чекає на реставрацію

Як повідомляє видання workinfo.com.ua, на сьогоднішньому засіданні комісії з питань освіти, науки та культури місцевої ради виступив нещодавно призначений директор місцевого заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький.

Він доповів, що перед робітниками заповідника на даний час постають три головних завдання: підготовка паспортів на кожний окремий об’єкт, що знаходиться на території заповідника, розроблення документів на існуючі земельні ділянки, а також проведення реставраційних робіт.

На проведення усіх цих заходів адміністрації заповідника потрібно віднайти майже 11 мільйонів гривень.

Замок Любарта, що у Луцьку, чекає на реставрацію

Більше всього занепокоєння викликає відсутність відповідних документів на пам’ятки архітектури, бо існуючі паспорти датуються ще 70-ми роками минулого століття. Нова документація оформлена лише на одну споруду, яка носить назву «шляхетського будинку». Сьогодні в ній тривають реставраційні роботи.

Окрім того, в древньому Луцьку знаходиться ще приблизно чотири десятки пам’яток архітектури місцевого значення, які також потребують ремонтування. Але при відсутності паспортів на них, ці заходи провести законним чином неможливо.

Споруди відомого Луцького замку конче потребують заміни дерев’яних конструкцій, так як, наприклад, сходи, які знаходяться в ньому, вже достатньо давно знаходяться у аварійному стані.

Крім того, потребує оновлення і ґонтове покриття дахів, на яке потрібно використовувати якісну і міцну деревину, здатну прослужити багато років. А на це треба знайти не менш ніж 3,5 мільйона гривень.

Як зауважив Павло Рудецький, з кожним роком інтерес туристів до Старого Луцька невпинно зростає. Вони вже давно хочуть побувати у Стировій вежі, пройти по підземному переходу від залишків Церкви Іоанна Богослова.

Одним словом, комісії прийдеться поміркувати над пошуком джерел для фінансування цих, важливих для розвитку краю, робіт.

, , загрузка...

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*